Menu Zavřeno

Fujayrah

Je emirát, který se rozprostírá na břehu ománského zálivu. 6ije zde 62 tisíc obyvatel. Jeho krajinu tvoří horský masív, který se nazývá Hajar Mounains. Tento pás vysokých hor tvoří přírodní hranici s ostaními emiráty. Na území Fujayrah nenajdete poušt, ale k vidění je zde několi portugalských pevností.

V jedné z nich, v pevnosti zvané Bitnah je na stráži místní poustevník a když budete mít štěstí, tak Vás pustí na prohlídku svého skromného obydlí. Nejtypičtější pevností pro tuto oblast je však pevnost, kterou nechal v roce 1670 postavit Šejk Mohammad Bin Matter al Shargi. V současné době je pevnost turistům nepřístupná, v budoucnu by zde měl vzniknout skanzen.


Emirát Fujayrah není tak velkým turisticky vyhledávaným letoviskem jako Dubai nebo Sharjah, ale je zde krásné a čisté moře, lemované bílým pásem pláží, přecházejících postupně do vysokých horských štítů. Nacházejí se zde i minerální prameny, nejznámější z nich je léčivý pramen Madhab a Gamou Spings.
Hlavním finančním zdrojem je lov ryb a chov drůbeže, ale jsou zde i nová naleziště ropy, jejíž těžba také přispívá do financí, ale ne takovou mírou, jako je to u jiných emirátů.
Zajímavým městem emirátu je město Dibba, které patří současně emirátu Sharjah i Fujayrah a Ománskému sultánství. Konala se zde jedna z největších bitev za islámskou víru, proto je město Dibba pro muslimy významným městem.


Při výletě na východní pobřeží je možné uvidět nejstarší mešitu v emirátech, starou asi 300 let. Nad mešitou se tyčí dvě kamenné věže, pocházející z doby, kdy bylo pobřeží přísně stráženo.