Menu Zavřeno

Ajman

Ajman je jedinný Emirát, kde koupíte v marketu alkohol. Leží cca 10 km severně od emirátu Sharjah a je nejmenší z emirátů. I přes jeho malou velikost disponuje pobřežím dlouhým 36 km, které z větší části tvoří krásná písečná pláž napojující se na pláž emirátu Sharjah.


v poušti

V minulosti se Ajman spoléhal hlavně na příjmy z rybolovu, avšak dnes je díky své bezcelní zóně třetím v počtu průmyslových firem sídlících na jeho území. V Ajmanu se můžete stále setkat s tradičním způsobem života, navštívit typické trhy a pozorovat rybáře, jak brázdí svými bárkami moře.


v poušti

Hlavní město Ajman je napojeno na město Sharjah tak, že pokud pojedete podél pobřeží směrem z Sharjah do Ras Al Khaimah, ani nepoznáte, že se nacházíte na území jiného emirátu. Ajman je klidnější městečko, kde se nachází restaurace, trhy a obchody.
Svět lidí v Ajmanu se s modernizací Dubai zásadně změnil. Z rybářského přístavu se stává moderní město. Šejkové z Ajmanu se snaží alespoň z části dohnat vyspělou Dubai a Abu Dhabi a proto využívají faktu, že z Ajmanu je to do Dubai něco přes 20km.


stará pevnost

Ajmanští šejci by totiž rádi vylepšili vzhled svého města. Proto se rozhodli, že začnou od ulic. Nejenže vydali příkaz k vysazování nových stromů, ale také zakázali vylepování plakátů na ulicích a domech.


bazén hotelu kempinski