Menu Zavřeno

Sharjah

Je třetím největším z emirátů. Vládcem je zde od roku 1972 Sultan Bin Mohamed Al Qassimi, který je zároveň ministrem kultury Spojených Arabských Emirátů.
Díky své centrální poloze sousedí se všemi šesti emiráty, je zde spousta muzeí a galerií, napříč tomu se v tomto emirátu přísně dodržují islámské tradice. Je zde absolutní zákaz prodeje alkoholu a proto ani v mezinárodních hotelích se nedostane koupit žádný alkohol. Jinak jsou zde tradiční tržiště se širokou nabídkou ručních výrobků od ručně tkaných koberců přes nejrůznější šperky ze zlata a drahých kamenů až ke starožitnostem. Sharjah byla v roce 1998 vyhlášena organizací UNESCO za hlavní město arabské kultury.


nábřeží v Sharjah

Stejnojmenné město Sharjah je hlavním městem emirátu a tvoří velkou městskou aglomeraci spolu s Dubai na jihu a s Ajmanem ne severu. Jako jedna ze zajímavostí Sharjah je uměle vytvořená laguna, která se směrem do vnitrozemí rozšiřuje a vytváří jezero, obklopené zelení. Centrum města je okolo zálivu a nazývá se Knor Khalid nebo The Creek.
Ve vnitrozemí leží oáza Chajd a nedaleko v oblasti Milaja jsou k vidění archeologické vykopávky ze 3 století našeho letopočtu, které dokazují, jak velký obchodní ruch zde byl i před tolika lety.
Z kulturních památek je možno navštívit blízkou pevnost Al Hisn Fort, postavenou v roce 1820, která byla původně sídlem vládnoucího rodu Al Qassimi, nyní je po rekonstrukci muzeem s rozsáhlou sbírkou historických předmětů, které vypovídají o vývoji města.


pláž v Sharjah


Další muzeum je Art Muzeum, které bylo otevřené v roce 1997 a to má osobní sbírku obrazů a map šejka Sultana. Vystavené jsou zde i obrazy arabských malířů.
Sharjah je jediným emirátem, který má pláže v Perském zálivu, ale i v Ománském zálivu t. j. nabízí koupání v Indickém oceánu.
V městě je několik moderních nákupních center, největší z nich je Sharjah shopping centre, ale je zde také spousta tržišť, například ovocný a zeleninový trh či rybí tržiště. Jeden z nejstarších tržišť je Souu Al Arsah, kde je možné v malých obchůdkách koupit rozličné zboží, třeba tradiční šperky, kosmetiku, obuv i suvenýry. Místní Zlatý trh není tak velký jako v Dubai, ale i jeho nabídka zlata je obrovská.


oblíbený hotel Radisson Blu v Sharjah