Menu Zavřeno

Dubai exkurze

1. DUBAI CITY

každého, kdo je poprvé v Dubai, seznámí tato exkurze se základními místy a dokáže se poté pohybovat po Dubai sám. Z těcto důvodů je zařazována hned na počátek Vaší návštěvy. Nejdříve objedete nejdůležitější místa ve městě a po té pokračujete na Jumeirah Beach. Z Jumeirah Beach se zastavíte v centru města, projedete se v převozní loďce po Creeku a závěrem navštívíte Dubaiské muzeum, které je umístěno v pravděpodobně nejstarší budově města – staré pevnosti z 19. století. Více zde….

2. VEČER V SAFARI CLUBU

je velmi příjemná exkurze, na kterou se vyjíždí obvykle v 16:00 odpoledne terénními vozy Toyota Landcruiser nebo Mitsubishi Pajero. Zastavíte se na krátkou přestávku, kdy řidiči odpustí pneumatiky, aby se mohli pohybovat v písku. Po té vyjíždíte do pouštních dun vysokých až 50 m, kde zažijete zajímavou jízdu v pouštních podmínkách. V průběhu jízdy zastavíte na západ slunce a po setmnění přijedete do pouštního kempu, kde je pro vás přichystána večeře s folklórním programem – ukázkami břišních tanců. V kempu se můžete také projet na velbloudech, nově na terénních tříkolkách nebo si vyzkoušet pravé arabské oblečení a vykouřit vodní dýmku. Více zde..

3. FUJAIRAH, OMÁNSKÝ ZÁLIV

pokud chcete poznat okolí Dubai a vnitrozemí, určitě si tuto exkurzi nenechte ujít.Vyjíždí se ráno okolo 8 hod, protože do Emirátu Fujairah je to asi cca 90 km. Cestou se zastavíte na Friday Market – kde vám nabídnou tradiční arabské výrobky: koberce, keramiku, kožené a dřevěné výrobky. Po té se zastavíte ve staré pevnosti, která je obývána starým arabským válečníkem. Před polednem přijedete do emirátu Fujairah. Po jeho projížďce zastavíte v hotelu na pobřeží, kde se naobědváte a můžete se koupat v Indickém oceánu v Ománském zálivu nebo v bazénu hotelové zahrady.Odpoledne pokračujete horskou krajinou do Dubai přijíždíte ve večerních hodinách. Více zde …

4.ABÚ DHABÍ

Do Abú Dhabí, hlavního města Arabských emirátů, vede dálnice cca 120 km a cesta trvá asi 2,5 hodiny. Po příjezdu absolvujete krátkou projížďku městem, které vyniká především moderní architekturou a má přezdívku New York středního východu. Po vynikajím obědě,který je zajištěn v tradiční restauraci velmi dobré úrovně pokračujete v prohlídce města. Odpoled odjíždíte zpět do Dubai a příjezd je asi v cca 8 hod. Více zde …

Mimo místa, která máte možnost navštívit během výletů uvedených na stránkách EXKURZE, doporučujeme ke zhlédnutí nebo návštěvě další místa:

Jumeirah Park – placená pláž – vstupné 5 Dh. Koupání v Dubai je možné na veřejné pláži zdarma nebo v Jumeirah Parku, který využívají evropané.

Al Mamzar Park – placená pláž směrem k Sharjah.Tuto pláž doporučujeme navštívit, když pláž Jumeirah Park je v sobotu uzavřena pouze pro matky s dětmi. Rozkládá se na poloostrově poblíž emirátu Sharjah cca 8 km z centra Dubai a dostanete se tam hotelovým mikrobusem nebo taxikem. Al Mamzar Park je rozsáhlejší než Jumeirah Park .

Twin Towers – nová nejvyšší budova v UAE, hotel, který má velmi zajímavé architektonické řešení a proskleným výtahem se dostanete do vyhlídkové restaurace s výhledem na Dubai, který stojí za to.

Vodní park na pláži Jumeirah – návštěva nového vodního parku je zážitkem nejenom pro děti, ale i pro dospělé. Přeprava loďkami přes Creek: dopravu pro pěší z oblasti ulice Al Fahidi do obchodní části Dejry je zajišťována místními loďkami. Cena je asi 1 Dh. Je vhodné spojit především s večerními nákupy nebo procházkou, kdy se vám naskytne pěkný pohled na osvětlené nábřeží.

Golfový Club Dubai – pro ty,co hrají golf, je možné zajistit návštěvu a hru ve světoznámém golfovém klubu

Nakupování : v centru města – BURJUMAN výstavní nákupní středisko přímo v centru města v dochůzkové vzdálenosti většiny hotelů v BUR DUBAI, pokud chcete nakupovat v arabských obchodech a krámcích jděte do ulice Al Fahidi street, kde naleznete dobré obchody, ale i krámky s levným zbožím, pokračovat můžete loďkou přes Creek do čtvrti Dejra, kde naleznete rovněž velké množství různých obchodů.

Dubai – www.dubaiweb.cz