Menu Zavřeno

Stará Dubai

 

Stará Dubai má především 2 části nacházející se po obou stranách záliv Creek co nejblíže do ústí moře. Jedna část na pravé straně tohoto zálivu pokud stojíte čelem k moři se nazývá DEIRA a druhá část na levé straně se jmenuje BUR DUBAI.

Deira

Deira se nachází na opačné straně zálivu Creek než Bur Dubai a je zde především velký bazar členěný dle zboží. Na textil, koření, zlato a krámky se spotřebním zbožím z celého světa. U nábřežní komunikace kotví u bazaru dřevěné lodě dhow, které dopravují zboží z Iránu, Indie, Pakistanu a dalších asijských států. Dále po „Creeku“ od moře v blízkosti moderní části Deiry kotví luxusní jachty. V této moderní části kromě hotelů najdete budovy National Bank Dubai, obchodní komoru nebo budovu největšího telefonního operátora Etisalat.


loď abra pendlující mezi Deirou a Bur Dubai


obrázek z Gold Suku v Deiře

Bur Dubai

Bur Dubai je poněkud novější částí než Deira. Naleznete zde ale nejstarší budovu Dubaje – národní muzeum, původně starou pevnost Al Fahidi. V Bur Dubai je v blízkosti přístaviště, odkud jezdí loďky – abry do Deiry, nákupní ulice Al Fahidi street a menší bazar. Nábřeží tvoří promenáda, kde parkují turistické lodě zvoucí na večerní projížďku po Creeku s večeří a tradiční restaurace.
Za zmínku stojí moderní třída mrakodrapů Sheik Zayed road, kde jsou všechna nejvyšší mrakodrapy v Dubai. Mrakodrapy Emirátes Twins a nová budova Burj Chalífa ( Burj Dubai), která je v současnosti nejvyšší světovou stavbou.

Pevnost Al Fahidi v Bur Dubai


obchod u přístaviště