Menu Zavřeno

Burj Khalifa - Burj Khalifa - Dubai

 

Burj Khalifa ( Chalifa ) Dubai – popis

Burj Chalífa je nejvyšší budovou světa postavená v Dubaji ve Spojených arabských emirátech. Tyčí se uprostřed Dubai mezi jezírky a parkovou výsadbou a měří 828 m. Je součástí největšího nákupního centra na světě a se svými 162 patry překonává výšku nejvyšší budovy na světě. Spíše než avizované nákupní centrum se však řadí mezi postmoderní univerzální budovy, kde se jsou luxusní byty, hotelové pokoje, kanceláře, restaurace, kina, sauny či obchody nejrůznějšího druhu. Stavba má tři věže s několika přídavnými nižšími věžemi spirálovitě rozloženými okolo středu a mají charakterizovat prvky islámské kultury. Kolos do hloubky 50 metrů ukotvilo 192 pilířů, které obepíná silná vrstva betonu. V budově s přibližně 190 patry je prostor o 345 tisíci metrech čtverečních. Základní stavbu prováděla jihokorejská firma Samsung Corporation. Jako konzultanti působilo 500 odborníků na výškové budovy z celého světa. Burj Chalífa se stala dominantou nové čtvrti, která vyrůstá nedaleko Dubajského historického centra.


sheik Zayed Road


pohled z Burj Chalífa na náměstí

Burj Khalifa ( Chalifa ) Dubai – prohlídka

Prohlídka věže Burj Chalífa začíná příchodem přes nákupní prostory obchodů největšího nákupního centra Dubai Mall. Vstupenky je nejlépe zakoupit předem přes CK nebo na internetu a to na přesnou hodinu vstupu. Pokud se opozdíte vstupenka propadá. Někdy můžete zakouipit vstupenku i u pokladny, ale v sezóně bývá většinou vyprodáno, ale nabídnou Vám možnost na jinou hodinu nebo na jiný den.

Za pokladnami se chodbami dostanete k nejrychlejšímu výtahu na světě, který Vás rychlostí 18m za sekundu odveze na vyhlídku v 124 patře ve 452 m. Po výstupu z výtahu se ocitnete přímo před venkovní vyhlídkovou plošinou. Po jejím průchodu můžete pokračovat po prosklené chodbě po celém obvodu budovy. Jsou zde umístěny dalokohledy za polatek. Závěrem je shop, kde Vám nabídnou upomínkové předměty na Váš výstup.


vstup na vyhlídkovou plošinu


vyhlídková plošina

Po obejítí budovy vyhlídkovou chodbou skončíte u stejného výtahu, kudy sjedete dolů. Časově nejste nahoře limitováni a běžná celková návštěva od příjezdu do odjezdu trvá cca 1 hodinu. Po výstupu z výtahu Vám nabídnou cenově dosti drahé pěkně zarámované foto, která Vám udělají při před výjezdem výtahem nahoru.

Pokud nejedete nahoru a čekáte na někoho, kdo realizuje prohlídku Burj Chaláífy, můžetev vyjít ven a ocitnete se na prostorném náměstí s obrovským bazénem s fontánami. Ty doporučujeme prohlédnout i po absolvování výjezdu na věž, Nepravidelně, vždy ale v celou hodinu fontány a vodotrysky mají přestavení za zvuků doprovodné hudby. Večer je celé představení nasvětlené. Tvrvá cca 5 minut.


pohled na Sheik Zaayed Road


okolí Burj Chalífa

Vstupné Burj Chalifa ( může se aktuálně měnit )

125 Ds ( cca 700 czk ) přes internet nebo časovou objednávkou na místě
400 Ds ( cca 2.200 czk ) okamžité bez objednávky

95 Ds ( cca 570 czk ) dítě 4 – 12 let internet nebo časová objednávka
400 Ds ( cca 2.200 czk ) okamžité

díte do 4 let zdarma