DUBAIWEBDUBAISHARJAHABU DHABIAJMANFUJAYRAHRAS AL KHAIMAHUMM AL QUWAINOMAN
expo tourinfo telefon
577 103 104
mobil 602 530 266
Burj ChalifaJumeirah Park Palmové ostrovyStará DubaiNová Dubai 
 
Dubai Home Rady Historie Realie Exkurze Programy Počasí mapa Dubai

Mauricius

Mauricius je vhodný pro ty kteří by se na Malých ostrůvcích Malediv poněkud nudily a někdy si rádi vyjedou do přírody, pokud však preferujete šnorchlování tak moře je zde chudši než na Maledivách a není tak průzračné. Nejhezčí pláž je na jihu ostrova u skály La Morne. Pokud však chcet vidět opravdu nádhernou přírodu propojte Mauricius s Reunionem, jehož vnitrozemí s tropickými rozeklanými vysokohorskými údolími a činným vulkánem lze přirovnat k Polynésii. Vzhledem k tomu že Reunion je Francouským územím najdete zde dobré silnice ale chybí zde luxusní hotely u pobřeží.Let na Mauricius trvá cca 5 hodin. Více info o Mauriciusu......


Mauricius - Le Morne

MAURICIUS

Vulkanický ostrov Mauricius - Mauritius, se nacházející necelých 1000 km východně od Madagaskaru v Indickém oceánu, tvoří spolu s ostrovem Rodriguezem a Réunionem souostroví MASKARÉNY. Vzhledem k tomu, že o Mauricius projevilo v minulosti zájem několik evropských námořních mocností, je zde oficiální řečí angličtina, ale běžné obyvatelstvo hovoří francouzsky.
Mauricius je opravdovým rájem pro milovníky exotických dovolených. Pobřeží tvoří krásné pláže s bílým pískem, které jsou lemovány osobitými hotelovými komplexy. Téměř všechny hotely na Mauriciu jsou na vysoké úrovni a nabízí klientům nejen komfort a pohodlí, ale také nejrůznější sportovní a odpočinkové aktivity. Hotely mají svá vlastní fitcentra, k dispozici jsou tenisové kurty, stolní tenis, minigolf, v některých hotelích je také squash s klimatizovanými kurty.
Hlavním městem je PORT LOUIS, které je zároveň největším přístavem na ostrově. Centrum města tvoří množství historických a kulturních památek.


Mauricius

Příroda Mauricius
Nedaleko PORT LOUIS se rozkládá DOMAINE LES PAILLES, přírodní rezervace, kde je možnost seznámení s dřívějším koloniálním životem a návštěva továrny na zpracování cukrové třtiny.
Jedním z nejkrásnějších míst na Mauriciu je CHAMAREL, ležící na jihu ostrova. Krajina je zde tvořena vulkanickou vyvřelinou, její zbarvení tvoří 7 barev, od červené přes modrou a zelenou až ke žluté, odtud také pramení název. V místě se také vyskytují překrásné vodopády padající do hluboké propasti.
Doprava turisté nejčastěji využívají taxislužeb, dále je možnost pronájmu automobilu s řidičem, který slouží zároveň jako průvodce anebo pronájem auta bez řidiče. Podmínkou je vlastnictví mezinárodního řidičského průkazu a minimální věk řidiče 23 let. Na Mauriciu se jezdí vlevo.
Nákupy hlavním nákupním centem je CUREPIPE CUREPIPE. Je zde spousta malých obchůdků, především čínských, kde můžete pořídit veškerý sortiment zboží, od potravin až po oděvy. Jako suvenýry jsou nejoblíbenější modely starých lodí, které se dělají ručně podle původních plánů, hadrové panenky a kameninová keramika.


Mauricius

Pláže Mauricius
Ke koupání lze využít hotelových bazénů a nebo si vybrat z velkého množství překrásných pláží, kterých je tu plno. Jedním z nejlepších míst je BLUE BAY, je zde krásný bílý písek a velmi čisté moře. Další pláž s bohatou podvodní florou a faunou je BELLE MARE, nedaleko odtud se nachází přírodní mořské jezero, které má sladký podzemní pramen.
Mauricius je jednou z nejbezpečnějších zemí, kriminalita je zde prakticky nulová, nevyskytují se zde ani žádné tropické choroby.


Reunion

Hotely Mauricius
Hotely jsou na plážích okolo celého ostrova,ale lze hovořit o 3 hlavních centrech: Jihozápad, východ a sever.Na jihozápadě je nejhezčí pláž pod horou LA MORNR, která malebně dokresluje romantickou krajinu této oblasti. Vzhledem k blízkosti hor a možnosti výletů do vnitrozemí na jihu je to asi nejlepší poloha hotelů na Mauriciu. Hotely jsou většinou resorty zasazené do tropické zahrady. Výhodné je objednat pobyt s polopenzí - snídaně a večeře bufetovým stylem, kde jsou nabízena jak jídla mezinárodní kuchyně, ale i mauricijské speciality.

 

Dubai + Sri Lanka
Dubai + Maledivy
Dubai + Seychely
Dubai + Mauricius
Dubai + Jižní Afrika
hotely Dubai město
Capitol
Citymax Dubai
Flora Grand
Grand Hyatt
Grand Excelsior
Hilton Creek
Hyatt Grand
Majestic Towers
Marco Polo
Melia
Metropolitan Palace
Metropolitan Deira
Nihal
Regent Palace
Ramada Jumeirah
Radisson Deira
Radisson Blu
Ramada
Rolla Residence
Rotana Jumeirah
Sheraton Creek
Savoy Residence
Somewhere Tacom
Al Barsha Cassells
hotely Dubai Jumeirah
Burj Al Arab
Crown Plaza Jumeirah
Golf Jebel Ali
Habtoor
Hilton Jumeirah
Jumeira Beach
Meridien Mina Seyahi
Movenpick Jumeirah
Oasis
Royal Meridien
Regent Beach
Ramada Plaza
Sheraton Jumeirah
Sofitel Jumeirah B.
hotely Jumeirah Palm
Anantara Palm
Atlantis Palms
Fairmont Palm
Rixos Palm
Sofitel Palm
Waldorf Astoria
hotely Sharjah
Millenium hotel
SAS Radisson
Lou Lou beach resort
Grand Sharjah
Premiere
Coral Beach
Beach Sharjah
Marabelle
hotely Ajman
Kempinski
hotely Fujayrah
Le Meridien Al Agah
hotely Ras Al Khaimah
Rotana
Hilton Resort
Rixos
LAST MINUTE
AMERIKAASIE blízkáASIE dálnáOCEÁNIEOSTROVYAFRIKA
BrazilieČína BaliAustralieMaledivyBotswana
KubaIndieFilipínyTahitiMauriciusKeňa
MexikoOmánMalaysieN. ZelandSeychelyJihoafrická Republika
VenezuelaSrílankaKambodžaReunionMaroko
PeruSingapurEVROPANamibie
KostarikaThajskoRuskoTanzanie
USAVietnamZimbabwe
Kanada
www.dubaiweb.cz
služby v Dubai a Arabských Emirátech Vám zajistí
expo tour
T.Bati 3672, ZLÍN
tel. 577 10 31 04
mobil 602 530 266, expotour@expotour.cz

Dubai - Arabské Emiráty