DUBAIWEBDUBAISHARJAHABU DHABIAJMANFUJAYRAHRAS AL KHAIMAHUMM AL QUWAINOMAN
expo tourinfo telefon
577 103 104
mobil 602 530 266
Burj ChalifaJumeirah Park Palmové ostrovyStará DubaiNová Dubai 
 
Dubai Home Rady Historie Realie Exkurze Programy Počasí mapa Dubai

Dubai - rady

V Dubaji a v Emirátech se můžete ubytovat na několika základních místech

1. Starší centrum Dubai
Jsou to hotely buď v části Bur Dubai nebo Deira. Hotely mají na střeše bazény a většinou zajišťují zdarma transfery na pláž Jumeirah a na Dubai Mall k Burj Chalífa. Hotely v těchto místech mají dobré ceny. Vhodné pro kratší pobyty nebo pro ty, kteří se chtějí věnovat především poznání Dubai a mají zájem o "ekonomickou" cenu.

2. Dubai u pláže Jumeirah a na Palmových ostrovech
Zde jsou většinou jen 5 * relativně dražší hotely, které zase naopak zajišťují transfery do centra města za nákupy. Ideální pro náročné klienty, kteří požadují jak relax na pláži, tak i dostupnost zajímavostí v Dubai.

3. Dubai nová výstavba
Tímto je míněna oblast po celé délce Sheik Zayed Road, což je výpadovka na Abu Dhabí.
Hotely jsou buď přímo na ní poblíž centra Dubai a nebo dále v okolí Burj Khalifa nebo v nově vystavěné části Dubai Marina. Pro krátkodobé nebo obchodní pobyty.

4. Sharjah na pláži
Zde jsou cenově dostupné hotely na pláži, kde do centra Dubai je dostupnost stejná, jako by jste byli ubytování na pláži Jumeirah. Nicméně v době dopravní špičky, cesta mezi emirátem Sharjah a Dubai trvá déle. Pro zájemce o relax na pláži a "ekonomickou cenu".

5. Hotely v dalších emirátech v okolí Dubai
V současnosti se postavili nové luxusní plážové resorty v Ras Al Khaimah, které jsou výhodné svou cenou, ale je nutno počítat s horší dostupností Dubaje, ikdyž je zajišťován transfer zdarma. Totéž platí pro Abu Dhabí a i další Emiráty. Dostupnost Dubai je cca 1 - 2 hodiny cesty. Pro ty, kteří požadují vyšší standart služeb za "ekonomickou cenu" a nevadí jim, že atrakce v Dubai jsou dostupná za 1 - 2 hod cesty.


Peníze

Měnovou jednotkou je 1 DH = Dirham. Doporučujeme si vyměnit při příletu na letišti alespoň minimálně odhadovanou na spotřebu na první dny. Při další směně v hotelích a na turisticky frekventovaných místech zaplatíte poplatek za smněnu a ani nabídnutý kurs nebývá tak výhodný, i když se liší v průměru o cca 5%. V případě služebních cest je někdy problém dostat doklad za směnu. Pro směnu jsou nejlepší US dollary,kterými můžete většinou i po dohodě zaplatit, ale určitě jednodušší způsob je, platit v Dirhamech. Nespotřebované Dirhamy je možné před odletem vyměnit na letišti u přepážky banky,ale opět - kurs není již tak výhodný.

Nákupy

Nakupovat můžete buď v moderních nákupních střediscích nebo v obchodech na ulici. V nákupních střediscích bývá zboží dražší, ale většinou i kvalitnější, smlouvání nebývá tak časté. V obchodech a krámcích je zcela určitě levnější a můžete i usmlouvat větší část z navrhované ceny v průměru 20-30%, je však dobré prověřit si kupované zboží, protože ne zcela vše je kvalitní tak, jak se tváří. Výhodné je kupovat v Dubaii cestovní tašky, zlato, spotřební elektroniku.U elektroniky je však nutné zvážit výhodnost nákupu, protože nejlevnější zboží je někdy výběhové. Mezi oblíbené nákupní centra v oblasti hotelů v Bur Dubai je BURJUMAN, obchody s levnějšími cenami jsou především okolo ulice Al Fahidi Street, kde naleznete levné, ale i kvalitní luxusní zboží. Nemusíte se bát jít nakupovat i večer do zapadlé arabské uličky. Celkově lze říci, že ceny v Dubai se za poslední dobu přiblížili evropským cenám a to i v období Shopping Festivalu v březnu, kdy slevy nejsou již tak markantní.

Oblečení

Dubai je kosmopolitní a na arabský svět tolerantní místo.Oblékat se zde můžete zcela běžně, ale patří k dobrým zvyků dodržovat následující zásady. Ženy by ve společnosti měly mít zakrytá ramena a sukni pod kolena. Pokud jste v plážovém resortu nebo jedete na výlet nebo exkurzi, kde nebudete navštěvovat společenská místa - tj. kvalitní místní restaurace, úřady, luxusní obchody nebo výstaviště, můžete se oblékat dle svých zvyklostí.

Doprava

TAXI, PŮJČENÍ AUTA - Doprava je v Dubai veřejná, hotelová nebo taxiky. Veřejnou dopravou se pohybují většinou námezdní pracovníci z jiných států. Většina hotelů má ve vlastnictví nebo využívá hotelové mikrobusy, zajišťující většinou zdarma dopravu na letiště, pláž, do centra města nebo nákupních středisek. Informace o této dopravě získáte dotazem na recepci nebo zde bývá vývěska s jízdním řádem. Nejběžnější dopravou bývá taxi. Doporučuji využívat světle žluté taxiky "Dubai transport", které mají taxametry a pokud přesně neznáte hodnotu určitého úseku, soukromý taxikář většinou cenu nadhodnotí o 10-20%. Nástup je cca 2,5-3 DH a cena při běžné dopravě po městě cca 1 Dh za 1 km. Pro individuálně zaměřené turisty nebo obchodní cestující je vhodné rovněž zapůjčení auta. Je zde velké množství půjčoven a auto Vám na základě objednávky, přivezou většinou do hotelu. Důležité je však upozornit předem na to, jaké řazení budete požadovat - ruční nebo automatické. Doprava a značení je i pro středoevropana vcelku srozumitelná a kvalita silnic je dobrá. Na dálnicích opět upozornění - na vyznačených místech se dá z levého pruhu odbočit do protisměru, což může způsobit kolizi při velmi rychlé jízdě. Cena je různá,v šeobecně však auto třídy Mazda 323, Honda Civic je asi 1300 - 1400 Kč na den. Pokud si půjčíte auto s tím, že sami objedete všechny zajímavosti, doporučuji jen zkušeným cestovatelům, protože exkurze se zkušeným průvodcem je určitě obsažnější .

Vízum

Ke vstupu do Arabských Emirátů a tedy i do Dubai potřebujete vízum. Vízum lze zařídit
pouze v Dubai a proto většinou potřebujete k jeho vyřízení využít služeb cestovní kanceláře nebo obchodního partnera. Pro odbavení na evropském letišti potřebujete jeho faxovou kopii a nebo alespoň nafaxovanou zprávu, že originál víza na Vás čeká na letišti po vašem příletu. Bez těchto dokladů Vás letecká společnost neodbaví. Cena víza se většinou pohybuje dle kurzu USD 1.450,- až 1.590,- Kč. K zajištění víza je nutná fotokopie stránky pasu s Vašimi údaji, kterou dodáte organizaci nebo CK, která Vám víza zajišťuje. Pokud je Vám zajišťováno urgentní vízum t.j. do 1 týdne před odletem, je jeho cena přibližně dvojnásobná.

Po příletu na nově zrekonstruované letiště v Dubai se po pohyblivých chodnících pohybujete směrem exit-východ a baggage-zavazadla, kde si převezmete zavazadla z pohyblivých dopravníků. Před pasovou kontrolou Vás očekává kontaktní osoba, která Vám předá originál víza - což je papír velikosti A4 a s kterým pokračujete k pasové kontrole. Originál víza si rovněž můžete vyzvednout u dohodnuté přepážky před pasovou kontrolou.

Dovoz alkoholu do Dubai je povolen v přiměřeném množství, což může být asi 1l destilátu, 2 láhve vína a 6-8 plechovek piva. Alkohol v Dubai je možné zakoupit pouze v akreditovaných restauracích, v některých 4* a ve většině 5* hotelích Samozřejmě je zakázán dovoz drog, zbraní a pornografie.

 

Dubai + Sri Lanka
Dubai + Maledivy
Dubai + Seychely
Dubai + Mauricius
Dubai + Jižní Afrika
hotely Dubai město
Capitol
Citymax Dubai
Flora Grand
Grand Hyatt
Grand Excelsior
Hilton Creek
Hyatt Grand
Majestic Towers
Marco Polo
Melia
Metropolitan Palace
Metropolitan Deira
Nihal
Regent Palace
Ramada Jumeirah
Radisson Deira
Radisson Blu
Ramada Dubai
Rolla Residence
Rotana Jumeirah
Sheraton Creek
Savoy Residence
Sheraton Grand
Somewhere Tacom
Al Barsha Cassells
hotely Dubai Jumeirah
Burj Al Arab
Crown Plaza Jumeirah
Golf Jebel Ali
Habtoor Dubai
Hilton Jumeirah
Hilton Walk Jumairah
Jumeira Beach
Meridien Mina Seyahi
Movenpick Jumeirah
Oasis
Rotana Amway
Royal Meridien
Regent Beach
Ramada Plaza
Sheraton Jumeirah
Sofitel Jumeirah B.
hotely Jumeirah Palm
Anantara Palm
Atlantis Palms
Fairmont Palm
Rixos Palm
Sofitel Palm
Waldorf Astoria
hotely Sharjah
Millenium hotel
SAS Radisson
Lou Lou beach resort
Grand Sharjah
Premiere
Coral Beach
Beach Sharjah
Marabelle
hotely Ajman
Kempinski
Fairmont
hotely Fujayrah
Le Meridien Al Agah
hotely Ras Al Khaimah
Double Tree by Hilton
Hilton Resort
Rotana
Rixos
www.dubaiweb.cz
služby v Dubaj a Arabských Emirátech Vám zajistí
expo tour
T.Bati 3672, ZLÍN
tel. 577 10 31 04
mobil 602 530 266, expotour@expotour.cz

Dubai - Arabské Emiráty