DUBAIWEBDUBAISHARJAHABU DHABIAJMANFUJAYRAHRAS AL KHAIMAHUMM AL QUWAINOMAN
expo tourinfo telefon
577 103 104
mobil 602 530 266
Burj ChalifaJumeirah Park Palmové ostrovyStará DubaiNová Dubai 
 
Dubai Home Rady Historie Realie Exkurze Programy Počasí mapa Dubai

Dubaj

Dubaj

Dubaj je trvale oblíbená turistická destinace a to pro její dostupnost, moderní a čisté prostředí, množství atrakcí a moderní neobvyklou architekturu. To vše bylo postaveno nejenom díky ropě ale i obchodnímu duchu vládnoucí rodiny Maktoun. Dubai je jedním z Arabských Emirátů. jednoduše lze rozdělit Dubaj na 3 části - Bur Dubaj, Deiru a část Jumeirah. Významnou ulicí Dubaje je Sheyk Zayed Road s mrakodrapy. Tato je i současně i výpadovkou na Abu Dhabí. Atraktivní pro turisty je jednak stará část Deira s bazary a suky ale i protilehlá část Bur Dubai kolem nákupní ulice Al Fahidi Street. Nově byla postavená část Marina u moře za Jumeirou s více než 200 mrakodrapy. Na Dubai přímo navazuje další emirát Sharjah.

Dubaj - ubytování

V Dubaji se můžete v základu ubytovat na 3 místech
1. V centru města, kde hotely mají na střeše bazény.
2. Na pláži Jumeirah, kde jsou většinou jen 5 * drahé hotely.
3. V sousedním emirátu Sharjah na pláži, kde jsou cenově dostupné hotely a do centra Dubai je dostupnost stejná, jako by jste byli ubytování na pláži Jumeirah. V současnosti se postavili nové luxusní plážové resorty v Ras Al Khaimah, které jsou výhodné svou cenou , ale je nutno počítat s horší dostupností Dubaje.

Dubaj - Deira

Deira se nachází na opačné straně zálivu Creek než Bur Dubai a je zde především velký bazar členěný dle zboží. Na textil, koření, zlato a krámky se spotřebním zbožím z celého světa. U nábřežní komunikace kotví u bazaru dřevěné lodě dhow, které dopravují zboží z Iránu, Indie, Pakistanu a dalších asijských států. Dále po "Creeku" od moře v blízkosti moderní části Deiry kotví luxusní jachty. V této moderní části kromě hotelů najdete budovy National Bank Dubai, obchodní komoru nebo budovu největšího telefonního operátora Etisalat.

Bur Dubaj

Bur Dubai je poněkud novější částí než Deira. Naleznete zde ale nejstarší budovu Dubaje - národní muzeum, původně starou pevnost. Za zmínku stojí moderní třída mrakodrapů Sheik Zayed road, kde jsou všechna nejvyšší mrakodrapy v Dubai. Mrakodrapy Emirátes Twins a nová budova Burj Chalífa ( Burj Dubai), která je v současnosti nejvyšší světovou stavbou. V Bur Dubai je v blízkosti přístaviště, odkud jezdí loďky - abry do Deiry, nákupní ulice Al Fahidi street a menší bazar. Nábřeží tvoří promenáda, kde parkují turistické lodě zvoucí na večerní projížďku po Creeku s večeří a tradiční restaurace.

Dubaj - Jumeirah

Jumeirah je místo, které byla kde si původně založili svou obytnou kolonii angličané. V současnosti je rekreační oblastí, která se stává pozvolna vcelku dost rušnou. Je zde především pláž pro cizince - Jumeirah Park a většinou 5* hotely. V současnosti se zde naproti pláže staví známé "Palms" - palmové ostrovy a dále na moři "World" ostrovy ve tvaru mapy světa.

Doprava v Dubaji

Po Dubaji se můžete nejlépe pohybovat relativně levnými taxiky. Mezi částmi Bur Dubai a Deira, které oděluje záliv nazývaný pro svůj tvar "Creek" tj. angl. potok, je spojení zajištěno loďkami tzv. abrami. Hotely mají rovněž své mikrobusy - shuttly, které zajišťují zdarma dopravu z městských hotelů na pláž Jumeirah, z hotelů na Jumeirah do centra města a z hotelů v Sharjah a Ajmanu do centra Dubai. ( Ajman - další emirát navazující na Sharjah ). V současnosti je velmi rychlým dopravním prostředkem Dubaiské metro.

Dubai + Sri Lanka
Dubai + Maledivy
Dubai + Seychely
Dubai + Mauricius
Dubai + Jižní Afrika
hotely Dubai město
Capitol
Citymax Dubai
Flora Grand
Grand Hyatt
Grand Excelsior
Hilton Creek
Hyatt Grand
Majestic Towers
Marco Polo
Melia
Metropolitan Palace
Metropolitan Deira
Nihal
Regent Palace
Ramada Jumeirah
Radisson Deira
Radisson Blu
Ramada Dubai
Rolla Residence
Rotana Jumeirah
Sheraton Creek
Savoy Residence
Sheraton Grand
Somewhere Tacom
Al Barsha Cassells
hotely Dubai Jumeirah
Burj Al Arab
Crown Plaza Jumeirah
Golf Jebel Ali
Habtoor Dubai
Hilton Jumeirah
Hilton Walk Jumairah
Jumeira Beach
Meridien Mina Seyahi
Movenpick Jumeirah
Oasis
Rotana Amway
Royal Meridien
Regent Beach
Ramada Plaza
Sheraton Jumeirah
Sofitel Jumeirah B.
hotely Jumeirah Palm
Anantara Palm
Atlantis Palms
Fairmont Palm
Rixos Palm
Sofitel Palm
Waldorf Astoria
hotely Sharjah
Millenium hotel
SAS Radisson
Lou Lou beach resort
Grand Sharjah
Premiere
Coral Beach
Beach Sharjah
Marabelle
hotely Ajman
Kempinski
Fairmont
hotely Fujayrah
Le Meridien Al Agah
hotely Ras Al Khaimah
Double Tree by Hilton
Hilton Resort
Rotana
Rixos
www.dubaiweb.cz
služby v Dubaj a Arabských Emirátech Vám zajistí
expo tour
T.Bati 3672, ZLÍN
tel. 577 10 31 04
mobil 602 530 266, expotour@expotour.cz

Dubai - Arabské Emiráty