DUBAIWEBDUBAISHARJAHABU DHABIAJMANFUJAYRAHRAS AL KHAIMAHUMM AL QUWAINOMAN
expo tourinfo telefon
577 103 104
mobil 602 530 266
Burj ChalifaJumeirah Park Palmové ostrovyStará DubaiNová Dubai 
 
Dubai Home Rady Historie Realie Exkurze Programy Počasí mapa Dubai

Abu Dhabi

Je hlavním městem UAE - Spojených Arabských Emirátů. Tento Emirát leží na jihozápadním pobřeží Perského zálivu a se svou rozlohou 87 km je největším a také nejbohatším emirátem. Je jedním ze zakladatelů Spojených Arabských Emirátů v roce 1971. Na jeho území byla v roce 1958 objevena první ropa a od té doby je zde ropný průmysl hlavním průmyslovým odvětvím. Vládne zde šejk Zayed, který je sučasně i prezidentem SAE. Abu Dhabi je hlavním městem emirátu a i hlavním městem celé federace se sídlem federální vlády. Město tvoří novostavby mrakodrapů a moderních budov, protkaných zelenými zahradami a fontánami, ale i spoustou mešit. Převážná část emirátu je poušť.


Hlavní ulicí je Cornische, která je dlouhá asi 8 km a vede podél pobřeží. Je lemována zelení , která je zde výrazem blahobytu. Dominantou této ulice je hotel Hilton, který je vysoký 156 metrů a je z něj překrásný výhled na celé město.
Cílem turistů se stal palác Al- Husn, postavený v roce 1973, ale od té doby prošel několika přestavbami. V současné době má čistě bílou barvu a proto se mu říká Bílá pevnost. Veřejnosti je však vstup do pevnosti odepřen a je přístupná pouze malebná zahrada.
U pevnosti je zasazeno sousoší v bílé barvě, které tvoří charakter zdejší kultury ve tvaru konvice na arabskou kávu s dózou a kadidlem.


Nejstarší částí města je čtvrť nazývající se Batin, která je přístavištěm malých rybářských loděk. Každé ráno zde drobní rybáři přivážejí své úlovky na prodej.
I když je město plné vysokých mrakodrapů a moderních staveb, zachovalo si svá původní tržiště. Jedním z nich je Zlatý trh, který má podobu typického arabského bazaru. Při návštěvě Abu Dhabi je možné navštívit tradiční výrobu dřevených lodí - dhows.
Další zajímavostí je fontána v Abu Dhabi, která má tvar vulkánu a v noci zde proudící voda osvětlená tak, že působí dojmem vytékající lávy. Dále je možné navštívit muzeum těžby ropy tzv. Petroleumexhibition.
Město má za sebou pestrou minulost zahrnující i období, kdy bylo útočištěm pirátů. Od 60 let 20 století rychle vyrostlo v jedno z nejmodernějších měst Perského zálivu - se širokými bulváry, vysokými budovami pro úřady a drahými byty. Ze starého Abú Dhabi zůstalo jen málo. Vjímku tvoří starý palác, nejstarší městská budova, postavená nad pramenem. Abú Dhabí mělo v 90. letech 20. století i tři moderní paláce , moderní Velkou mešitu a letiště, jež je centrem mezinárodní letecké dopravy.
Abu Dhabí je nejzelenějším městem, a to díky propracovanému systému zavlažování, konkurovat mu může snad jen Al Ain, jež je oázou, kde se narodil současný vládce emirátu Abu Dhabi.

Nová mešita, která je největší v Arabských Emirátech je nejnovějším lákadlem k návštěvě. Turisti neodradí ani to , že ženy se musí převléci do tradičního oděvu.

 

 

 

 

 

 

 

Dubai + Sri Lanka
Dubai + Maledivy
Dubai + Seychely
Dubai + Mauricius
Dubai + Jižní Afrika
hotely Dubai město
Capitol
Citymax Dubai
Flora Grand
Grand Hyatt
Grand Excelsior
Hilton Creek
Hyatt Grand
Majestic Towers
Marco Polo
Melia
Metropolitan Palace
Metropolitan Deira
Nihal
Regent Palace
Ramada Jumeirah
Radisson Deira
Radisson Blu
Ramada Dubai
Rolla Residence
Rotana Jumeirah
Sheraton Creek
Savoy Residence
Sheraton Grand
Somewhere Tacom
Al Barsha Cassells
hotely Dubai Jumeirah
Burj Al Arab
Crown Plaza Jumeirah
Golf Jebel Ali
Habtoor Dubai
Hilton Jumeirah
Hilton Walk Jumairah
Jumeira Beach
Meridien Mina Seyahi
Movenpick Jumeirah
Oasis
Rotana Amway
Royal Meridien
Regent Beach
Ramada Plaza
Sheraton Jumeirah
Sofitel Jumeirah B.
hotely Jumeirah Palm
Anantara Palm
Atlantis Palms
Fairmont Palm
Rixos Palm
Sofitel Palm
Waldorf Astoria
hotely Sharjah
Millenium hotel
SAS Radisson
Lou Lou beach resort
Grand Sharjah
Premiere
Coral Beach
Beach Sharjah
Marabelle
hotely Ajman
Kempinski
Fairmont
hotely Fujayrah
Le Meridien Al Agah
hotely Ras Al Khaimah
Double Tree by Hilton
Hilton Resort
Rotana
Rixos
www.dubaiweb.cz
služby v Dubaj a Arabských Emirátech Vám zajistí
expo tour
T.Bati 3672, ZLÍN
tel. 577 10 31 04
mobil 602 530 266, expotour@expotour.cz

Dubai - Arabské Emiráty